Türkiye yıllardır siyaset, ekonomi, spor, turizm ve sosyal yaşamın içinde bulunan durumlarda çok farklı olaylara tanıklık edebiliyor. Birbirinden komik yada üzücü birçok olay gerçekleşmekte. Maalesef ülke olarak ağlanacak halimize gülüyoruz.

Çalmak Çırpmak Serbest, Vatandaş Çalışsın Ödesin

İşte bir siyasi yolsuzluk gündemi ”17 Aralık Operasyonu”, o dönemde namı telefon görüşmelerinde ”milletin a…..koyacağız” sözüyle gündeme damga vuran iş adamı Mehmet Cengiz’in 2005-2009 yılları arası 400 milyonluk vergi borcunun silindiği ortaya çıkmıştı. Ülkede geçimini zorla sağlayan milyonlar, milyonların havada uçuştuğu yolsuzluk ile ilgili olarak hiçbir tepki ortaya koyamadı. Hatta birçok yanlı kesimden savunanlar bile vardı.

Böyle Gösteri Yapmayın,

1996’da ünlü güreşçimiz Ahmet Taşçı Japonya’ya davet edilir ve orada sumo güreşçileri ile güreş yapar. Daha sonra bu jeste karşılık veren Japonlar da Türkiye gelir ve aynı gösteriyi Kocaeli’de yapar. Öncesinde herkesin önünde bir kişi, ne yapmaya çalıştığı belli olmayan figürler yapar ve sonrasında halkın dikkatini çekemediğini düşünecek ki, çırılçıplak soyunup eline aldığı davul tokmağını anüsüne … Akabinde halk içinde gülüşmeler ve şaşkın bakışlar arasında amuda kalkmaya çalışan kişi, linç edilmekten son anda kurtulur. Böyle şeyler yapılmaz bu ülkede.

NATO’da Yaşanan Görüntü Skandalı,

Son zamanlarda artan DAEŞ terörü yüzünden dünya genelinde bir İslamofobi başladı. Bundan nasibi alan Türkiye, NATO tatbikatından bunun gerçeği ile karşılaştı. ABD’den sonra en güçlü ordu ve müttefik konumunda olan NATO üyesi Türkiye, tatbikat görüntüleri öncesinde Atatürk’e ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yapılan hakaret görüntüleri yüzünden, ortalık biranda karıştı.

Boşandı Lokma Dağıttı,

Eşiyle 3 yıl evli kalan Ümmü Çakır boşanmasını şehirde lokma dağıtarak kutladı. Ayrıca bir otomobil kiralayan şahıs ”boşandım mutluyum” yazısı yazdırarak araba ile şehir turu attı.

Şamanizmden Kalma Farklı Gelenekler,

Türkiye’de birbirinden ilginç gelenek ve adet vardır. Peki bunların birçoğunun Şamanizmden geldiğini biliyor muydunuz? Mezarlıklar bunun en büyük örneği, İslamdan geldiğini düşünebilirsiniz. Ama Anadolu’da mezarlıkların süslenmesi, öldükten sonra ölüden bir şey bekleme geleneği Şamanizmden yani Türklüğün kendine has geleneğidir. Normalde İslam da böyle bir şey yoktur. Mezarlıkların süslenmesi, birbirinden farklı ve güzel mezar taşları gibi. Ölüden bir şey bekleme geleneğini türbelerde de görebilirsiniz. Nazar boncuğuna verilen anlam, kapıdan çıkarken sağ ayağın önde olması ve kurşun dökmek gibi daha birçok Şamanizmden kalma Türk kültürüne ait farklı alışkanlıklarımız vardır.