Türkiye çeşitliliği öyle yoğun bir ülke ki, hangi konudan bahsedersek bahsedelim “çeşitlilik” kelimesini kesinlikle kullanırız. Bundaki en temel sebep, çok farklı milletten insanın yüzyıllardır beraber yaşaması olarak gösterilebilir. İster istemez bu durum hayatın her aşamasında farklı tercihler oluşmasına sebep olsa da Türkiye’de öyle isimler var ki her yaştan, her statüden, her görüşten ve her ırktan insan tarafından da koşulsuz çok seviliyor. İşte o çok değerli ünlüler:

Kemal Sunal

Türk sinemasının en önemli isimlerinin başında Kemal Sunal geliyor. Filmlerinin üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen her gelen nesil onu izliyor ve çok seviyor. Sinemaya katkısı yadsınamaz, bu usta oyuncunun özel yaşantısındaki tavrı, sinemadaki duyarlılığı ve tarzı ülkedeki her kesim insanın gönlünü fethetti ve ayrışmaksızın herkes tarafından sevildi.

Barış Manço

Vefat ettiğinde ülke yasa girdi. Şarkı sözlerindeki derinlik ve şarkılarındaki benzersiz tarzı ile Barış Manço, her şeyden evvel çok orijinal bir sanatçıydı. Şarkılarındaki insanlığa dair mesajları ona olan saygıyı arttırırken, kişiliğini daha iyi tanıdığımız programları ile yediden yetmişe herkesin sevgisini kazandı. Böyle büyük bir değerin vefatıyla ülke çok önemli bir kayıp yaşadı. Herkes tarafından sevilen Barış Manço’yu sevmeyen biri henüz onunla tanışmayan biridir.

Sezen Aksu

Türk pop müziğinin en önemli ismi olan Sezen Aksu’nun yazdığı şarkıları dinlemeyen yoktur. Her türlü toplumsal gruba ait insanlar Sezen Aksu’nun şarkılarını dinler, o şarkılarla aşka gelir, efkarlanır, ağlar ve neşelenir. Toplumsal duyarlılığı üst düzeyde olan sanatçının özel hayatı ile de, sanat yaşamı ile de herkes tarafından çok sevilir.

Yıldız Tilbe

İlginç kişiliği ile bilinen Yıldız Tilbe, çalkantılı hayatını çok gözler önünde yaşamasına karşın samimiyeti ile gönüllerde yer buldu. Çılgın tarzı ile bir başkasında olsa sevilmeyecek birçok özelliğiyle gönüllerde taht kurdu. Özellikle yazdığı şarkılarını dinlemeyen sevmeyen yok gibi. ”Delikanlım” şarkısını bir stat dolusu erkeğe söyletmiş birinin ne kadar değerli olduğu buradan da anlaşılır.

Şener Şen

Oyunculuğa başlamadan önce öğretmen olan Şener Şen, gençlik yıllarında çoğunlukla komedi filmlerinde oynamış olan Şener Şen’i ilerleyen yıllarında daha çok dramlarda izledik. Özel hayatına çok da vakıf olmadığımız usta oyuncunun oynadığı mesaj içerikli filmleri ve oyunculuğundaki kabiliyeti ile Türkiye’de kendisini sevmeyen yok gibi.