Her gün ekranlardan evimize konuk ettiğimiz, sosyal medyada deli gibi takip ettiğimiz ünlülerin ekran arkasında nasıl bir hayat yaşadıklarını, hobilerini, korkularını, eğitimlerini, ünlü olmadan önce ne yaptıklarını kısacası bilinmeyen yönlerini hiç merak ettiniz mi? Biz sizin için araştırdık. İşte Türk ünlüler hakkında daha önce hiç duymadıklarınız.

Yazımıza Hazal Kaya ile başlayalım. Antik zamanlarda yaşamış olsaydı adını muhtemelen güzellik tanrıçası olarak ezberleyeceğimiz Hazal Kaya ekranlara Acemi Cadı’daki Pelin karakteriyle merhaba dedi. Ardından Genco dizisinde Özge karakterine hayat verdi. Ve 2008’de Aşk-ı Memnu’da canlandırdığı Nihal Ziyagil karakteriyle hafızalarımıza kazındı.Şimdilerde ise onu Bizim Hikayemiz’in Filiz’i olarak ekranlarda görüyoruz. Peki Hazal Kaya’yı ne kadar tanıyorsunuz?

On Parmağında On Marifet

  • Hazal Kaya’nın 7 yıl bale yaptığını ve yine yaklaşık 7 yıl keman çaldığını biliyor muydunuz?
  • Ünlü oyuncu aynı zamanda iyi derecede tango yapabiliyor.
  • Oyunculuğun yanında sporda da çok başarılı. Yüzmede altın madalyalarının olduğunu hiç duydunuz mu?
  • Annesi avukat olan güzel oyuncunun hiç azımsanmayacak derecede bir hukuk bilgisi var.

Yetenekleri saymakla bitmeyen başarılı oyuncu Hazal Kaya’dan sonra bir diğer ünlü oyuncu Mert Fırat’ın bilinmeyenlerini araştırdık. 1981 yılında Ankara’da doğan Mert Fırat, genç yaşına rağmen oynadığı bir çok tiyatro oyunu, sinema filmi ve dizilerle başarı basamaklarını bir bir tırmandı. Hani içinin güzelliği yüzüne vurmuş derler ya, Mert Fırat’ı tanımlamak için kullanılabilecek en uygun cümle bu.

Romantik bir iyi niyet elçisi

  • Mert Fırat’ın gençliğinde, yaz tatilinde Alanya’da garsonluk yaparken tanıştığı İsveçli kız arkadaşı için İsveç’e okumaya gittiği ve 2 yılını orada geçirdiğini daha önce duydunuz mu? Tam bir romantik aşık.
  • Peki ünlü oyuncunun ”Başka Dilde Aşk” filmi için aylarca işitme engellilerle birlikte vakit geçirdiğini ve işaret dilini öğrendiğini biliyor muydunuz?
  • Mert Fırat’ın kalbimizdeki yerinin bir başka olmasının sebebi de üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri. Birleşmiş Milletler’de görev alan Türk ünlülerinden biri olan Mert Fırat, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın İyi Niyet Elçisi.

Biraz da eskilere gidelim ne dersiniz?

Süt Kardeşler’de Şaban’ın süt kardeşi Afife rolünü canlandıran Jale Altuğ’un ünlü oyuncu Şevket Altuğ’un eşi olduğunu hiç duydunuz mu? Süt Kardeşler, Jale Altuğ’un kariyerinde rol aldığı ilk ve tek filmdi. Onun ismini ikinci defa yıllar sonra efsane dizi Süper Baba’da duyduk.

İşte Türk Ünlüler hakkında kıyıda köşede kalmış hiç duymadığınız bilgiler.