Bodrum Zeus Haber

Büyükşehir, Eşrefpaşa ya yoğun bakım ünitesi kuruyor..

Haber Saati: 26.03.2012 11:39
Yazıları Büyüt    Yazıları Büyüt
Büyükşehir, Eşrefpaşa ya  yoğun bakım ünitesi kuruyor..

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Eşrefpaşa Hastanesi’ne “1. basamak yoğun bakım ünitesi” kurmak üzere ihale yaptı.


 


İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, İzmirlilere ileri teknoloji ile donatılmış, kaliteli sağlık hizmeti sunmak için yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Hastane bünyesinde “1. basamak yoğun bakım ünitesi” yapılması için ihale gerçekleştiren Büyükşehir, yasal sürecin tamamlanmasının ardından çalışmaları başlatacak.


Eşrefpaşa Hastanesi’nde 4 yataklı olarak kurulması planlanan yoğun bakım ünitesi, yaşamsal risk doğurabilecek tıbbi durumların yakın takip edildiği, monitorizasyon yöntemlerine sahip, temel destek tedavilerinin ve ilk stabilizasyonun sağlanabildiği şekilde kapsamlı hizmet sunacak. Buradaki hastalar, gerektiğinde 2 ve 3. seviye yoğun bakım üniteleri olan hastanelere transfer edilebilecek.


Yoğun bakım ünitesinde aşağıdaki hastalara hizmet verilebilecek:


- Solunum yetmezliği dışında komplike olmayan, akut gelişen tek organ yetmezliği (Diyaliz gerektirmeyen akut böbrek yetmezliği, stabil kronik böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği ve hafif seyreden karaciğer yetmezliği)


- Takip ve tedavileri için rutin yöntemlerin yeterli olmadığı yaşamsal fonksiyonların aniden bozulma olasılığı bulunan ve sürekli gözlem gereken hastalar,


- 2. ve 3. seviye yoğun bakım servislerinden çıkarılan henüz taburcu edilemeyecek durumdaki hastalar,


- Cerrahi sonrası yakın takip gereken hastalar,


- Komplike olmayan nörolojik vakalar

Habere ait diğer resimler

Bu haberle ilgili yorumlar

ad soyad

burun ameliyatı oldum 1 neesyi gee7iyo olalı 2 kez yaptırdım ilkinde nefes alamıyor kfce7fckken dfcştfcğfcmden kırık vardı 2 ameliyatımda nefes aldım ama burnumun ucu sağa kayık hafif ve e7ıkık olan kemerli yerde e7f6kfck nasıl ameliyat yaptılar bilmiyorum tek şfckrediyorum nefes alyorum şuanki aklım olsa burnumla oynattırmazdım ne yapcam bilmiyom ama doktoru bi gf6rebilsem eserine bak diyecem bide hacettepede oldum iyi die f6vfcndfcler hay bf6le iyi doktorun .yardımlarınızı esirgemeyin lfctfen cevap bekliyorum .

04.04.2012 - 00:00


Tüm Hakları Saklıdır © Bodrum Zeus Haber - 2017

Tasarım & Programlama: Invest Grup